نرم افزار اندروید "عبرتهای فاطمیه" تولید و رونمایی شد

نرم افزار اندروید "عبرتهای فاطمیه" تولید و رونمایی شد

نرم افزار اندروید "عبرتهای فاطمیه" به قلم حجت الاسلام شرفخانی درخصوص علل وعوامل زمینه ساز شهادت حضرت زهرا س توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی تولید و رونمایی شد
دفعات مشاهده: 499       • تاریخ درج : دوشنبه 23 بهمن 1396  - ساعت: 1:33 ب.ظ •
این نرم افزار که به قلم “احمد شرفخانی “نگاشته شده، دارای 195 صفحه بوده و توسط انتشارات ” پارسایان” به طبع رسیده است.
 
نویسنده در این کتاب که به صورت نرم افزار درآمده سعی کرده تا با نگرش یک جامعه‌شناس و روان‌شناس به بررسی ابعاد مختلف این حادثه پرداخته و ضمن بررسی عوامل تاریخی جریان‌ساز به گوشه‌ای ازمصائب وارده به اهل بیت علیهم السلام اشاره کند.
 
شرفخانی در این کتاب ضمن آشنا کردن مخاطبان خود با جریانات مهم تاریخی، رذائل اخلاقی زمینه‌ساز این حادثه را نیز با بیان مصداق‌های تاریخی، شرح می‌دهد که از جمله این رذائل اخلاقی می‌توان به: نفاق، دنیاگرایی، حزب‌گرایی، حسادت، کینه‌توزی، بی تفاوتی، سطحی نگری، ترس و سست عنصری و قرائت‌های مختلف از دین اشاره کرد.
 
برای آشنایی بیشتر، در ادامه به بخشی از این نرم افزار اشاره می کنیم:

“عمر همراه گروهی به در خانه فاطمه(س) آمدند. در خانه را زدند هنگامی که فاطمه(س) صدای آن‌ها را شنید، با صدای بلند گفت: ای رسول خدا! پس از تو چه مصیبت‌هایی به ما از فرزند خطاب و ابی قحافه رسید.

وقتی مردم که همراه عمر بودند، صدای فاطمه(س)را شنیدند، گریه‌کنان برگشتند ولی عمر با گروهی باقی ماند و علی (ع) را از خانه بیرون کشیدند و نزد ابوبکر بردند و به او گفتند بیعت کن!

علی(ع)گفت اگر بیعت نکنم چه می‌شود؟

گفتند به خدایی که جز او خدایی نیست گردنت را می‌زنیم.”

با نقل این روایات از کتب معتبر اهل سنت، مشخص شد که تهدید کاملا انجام گرفته و علت آن، بیعت گرفتن از خاندان رسول خدا، برای حکومت غصبی ابوبکر بوده است.

اما درباره آتش زدن بیت وحی و جسارت به حضرت زهرا(سلام الله علیها) روایات متعدد و با سند صحیح از شیعه و سنی نقل شده که به جهت اختصار به دو روایت تاریخی بسنده می‌کنیم….”

 
 
 
 
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved