طرح‌های فرهنگی احیای وقف در استان سمنان اجرایی می‌شود‌

طرح‌های فرهنگی احیای وقف در استان سمنان اجرایی می‌شود‌

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی احیای وقف در استان سمنان اجرایی می‌شود.
دفعات مشاهده: 31       • تاریخ درج : یک شنبه 24 دی 1396  - ساعت: 9:45 ق.ظ •
به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالله واحدی در اولین همایش مبلغان بومی استان سمنان اظهار داشت: این همایش برای نخستین بار در استان سمنان باهدف احیای وقف به‌عنوان سنت الهی برگزارشده است.
وی با بیان اینکه اعزام مبلغان به امام زادگان و بقاع متبرکه در دستور کار این نهاد قرار دارد افزود: طرح‌های فرهنگی احیای وقف در استان سمنان اجرایی می‌شود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به اینکه حضور مبلغان در امام‌زاده‌ها و بقاع متبرکه استان سمنان در روزهای پایانی هر هفته از شاخص‌ترین برنامه‌هایی است که از سوی این نهاد دنبال می‌شود.
 
وی وقف را مصداق بارزی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: ترویج فرهنگ وقف یکی از رسالت‌های مهم سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به شمار می‌رود.
 
واحدی با تأکید بر اینکه موقوفات یک پشتوانه مهم برای ابعاد مختلفی از نظام است تصریح کرد: وقف در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، علمی، درمانی و غیره انجام می‌شود و این مهم یک بازوی یاری‌رسان برای نظام به شمار می‌رود.
 
وی با بیان اینکه امروزه در استان سمنان از امر وقف استقبال خوبی انجام می‌شود خاطرنشان کرد: بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ موقوفه در استان سمنان وجود دارد که حاکی از این ادعا است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به اینکه موقوفات بخشی از نیازهای این استان را مرتفع می‌کنند تصریح کرد: دشمنان اسلام همواره هجمه‌های گسترده‌ای را در این حوزه وارد می‌کنند که تنها راه مقابله با آن فرهنگ‌سازی است.
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved