سال آینده موکب‌های اربعین در سامرا ۲ برابر می‌شود

سال آینده موکب‌های اربعین در سامرا ۲ برابر می‌شود

فرمانده قرارگاه سامرا در ایام اربعین با بیان اینکه امسال تعداد موکب‌های اربعین در سامرا به ۲۲ مورد افزایش یافت، گفت: در سال آینده تعداد این موکب‌ها به دو برابر افزایش می‌یابد.
دفعات مشاهده: 30       • تاریخ درج : یک شنبه 24 دی 1396  - ساعت: 9:44 ق.ظ •
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان، سردار امین شریعتی در مراسم تقدیر از خادمان موکب شهدای زنجان در اربعین حسینی که توسط اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان ،حسینیه اعظم ،زینبیه اعظم زنجان درسامرا تشکیل شده بود اظهار کرد: سال گذشته با توجه به اعلام ممنوعیت سفر زائرین به سامرا، شاهد حضور گسترده زائرین ایرانی در این شهر بودیم.
 
وی با اشاره به اینکه امسال با برقراری امنیت شاهد حضور باشکوه مردم در سامرا بودیم، تصریح کرد: سال گذشته بالغ بر ۴۰ درصد زائرین حسینی به سامرا سفر کردند، اما امسال بیش از ۸۰ درصد زائرین ایرانی در این شهر برای زیارت حضور پیدا کردند.
فرمانده قرارگاه سامرا در ایام اربعین با بیان اینکه امسال تقریبا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زائر به سامرا سفر کردند، اضافه کرد: سفر به این شهر و انجام اقدامات لازم موجب رفع مظلومیت از سامرا شده و در ادامه موجب توسعه این شهر خواهد شد.
 
سردار شریعتی با بیان اینکه حضور زائرین در سامرا موجب رونق گرفتن اقتصادی در این شهر شده است، اضافه کرد: حضور پررنگ زائران و موکب‌ها در سامرا موجب به وجود آمدن امنیت پایدار در این شهر شده است، به صورتی که در آینده مردم سامرا خود در تامین امنیت شهر نقش ایفا خواهند کرد و دیگر اجازه ورود داعش را نخواهند داد.
 
وی با اشاره به اینکه مردم سامرا باید به جایگاه حرمین عسگرین(ع) پی ببرند، اضافه کرد: در صورت تحقق این موضوع در این صورت تفکر داعشی در این شهر پاک می‌شود، هرچند که نخستین اقدام در این باره ارتباط استقرار موکب‌های مختلف در شهر سامرا در مراسم اربعین حسینی بود.
 
فرمانده قرارگاه سامرا در ایام اربعین با بیان اینکه امسال آثار عملکرد موکب استان زنجان در اربعین حسینی در سامرا، از گستره بسیار بالایی برخوردار بود، افزود: امسال در سامرا مراسم اربعین حسینی هیچ حادثه ناگواری در حوزه امنیتی به وجود نیامد.
سردار شریعتی با بیان اینکه امسال تعداد موکب‌های اربعین در سامرا به ۲۲ مورد افزایش یافت، گفت: در سال آینده این تعداد به دو برابر افزایش خواهد یافت.
 
وی با اشاره به اینکه سال قبل فاصله استقرار موکب‌ها تا یک کیلومتری حرمین امامین عسکریین(ع) بود، تصریح کرد: امسال شاهد استقرار موکب‌ها تا فاصله ۸۰ کیلومتر از حرمین عسکریین (ع) بودیم.
 
فرمانده قرارگاه سامرا در ایام اربعین به تمهیدات اندیشیده شده و توصیه صورت گرفته به زائران درباره خرید از بازارهای سامرا موجب رونق اقتصادی در این شهر شد، اشاره کرد و گفت: همین امر موجب رونق شهر و کمک به توسعه آن می‌شود.
سردار شریعتی در پایان با مثبت ارزیابی کردن فعالیت موکب زنجان در سامرا بیان کرد: امسال موکب‌ اداره کل اوقاف و اورخیریه استان زنجان،حسینیه اعظم و زینبیه اعظم زنجان در سامرا بصورت خط شکنانه عمل کردند، آنچنان که سال گذشته فاصله استقرار موکب‌ها تا یک کیلومتری حرمین عسگرین(ع) بود که امسال شاهد استقرار موکب‌ها تا فاصله ۸۰ کیلومتر از حرمین بودیم و  برای نخستین بار موکب‌ها خارج محدوده حرم مستقر شدند که این اقدام را موکب‌های حاضر استان زنجان در سامرا انجام دادند
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved