ثبت ۱۲ وقف جدید به ارزش بیش از ۴ میلیارد ریال در قوچان

ثبت ۱۲ وقف جدید به ارزش بیش از ۴ میلیارد ریال در قوچان

رییس اداره اوقاف و امور خیریه قوچان از ثبت ۱۲ وقف جدید در این شهرستان طی سال جاری به ارزش بیش از ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال خبر داد.
دفعات مشاهده: 40       • تاریخ درج : چهارشنبه 20 دی 1396  - ساعت: 9:34 ق.ظ •
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت‌الاسلام جعفر مهدوی‌خواه، رییس اداره اوقاف و امور خیریه قوچان اظهار داشت: قوچان دارای یک هزار و ۵۴۰ موقوفه و ۷ هزار رقبه است، که بیش از ۷۰ درصد موقوفات این شهرستان مربوط به عزاداری سید الشهدا(ع) و بقیه با نیت های کمک به مستضعفان، نیازمندان و موضوعات قرآنی می باشد.
 
وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ وقف جدید در این شهرستان به ثبت رسیده، گفت: ارزش ریالی این موقوفات بیش از ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال است، که شامل زمین‌های زراعی و خانه مسکونی بوده که در نیت‌های موردنظر واقفان هزینه می‌شود.
 
رییس اداره اوقاف و امور خیریه قوچان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۱۷ سند اجاره برای موقوفات این شهرستان تنظیم‌ شده ، بیان کرد: این سند‌ها مربوط به موقوفه و رقبه جدید یا تنظیم مجدد سند بوده که ثمره میانگین حضور هفته‌ای دو بار در سطح روستاهای این شهرستان به دلیل گستردگی رقبات است.
 
مهدوی‌خواه تصریح کرد: با اجتماع مستاجران موقوفات، همکاری دهیاری، معتمدین و شوراها در مساجد روستا و در نظر گرفتن تمام شرایط از جمله کاهش نزولات آسمانی و خشک‌سالی‌های اخیر قیمت پایه توسط کارشناسان اعلام و با تعیین اجاره‌بها این قراردادها تنظیم شده است.
 
وی با تأکید بر اینکه به دلیل نبود برخی مستأجران برای تمدید اجاره خود در سال جاری برای ۳۰۰ مستأجر اظهارنامه فرستاده‌ شده ، گفت: تاکنون ۹۰ درصد موقوفات شهری قوچان به‌روزرسانی شده و بقیه نیز تا پایان سال انجام می‌گیرد.
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved