برپایی موکب اربعین اوقاف زنجان در ورودی شهر سامراء

برپایی موکب اربعین اوقاف زنجان در ورودی شهر سامراء

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اعلام اینکه موکب اداره‌کل اوقاف زنجان هم با همکاری (حسینیه اعظم زنجان، زینبیه اعظم )در ورودی شهر سامراء و قبل از گیت ورودی حرم مستقر خواهد شد، گفت: در این موکب شش کار گروه و 18 کمیته به زائران و عزاداران خدمت‌رسانی می‌کنند.
دفعات مشاهده: 163       • تاریخ درج : سه شنبه 25 مهر 1396  - ساعت: 12:36 ب.ظ •
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان :حجت‌الاسلام جعفر جنتی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان اظهار کرد،پیش بینی پذیرایی 700هزار زائران اربعین در کشور عراق در محل سامرا آماده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته امسال موکب اربعین اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان و(حسینیه اعظم ،زینبیه اعظم )در عراق به منظور پذیرایی از زائران دایر خواهد شد، تصریح کرد: طبق هماهنگی صورت گرفته، امسال استان‌ زنجان در شهر سامراء و در جوار حرم امامین عسکریین موکب برپا می‌کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اعلام این موکب در ورودی شهر سامراء و قبل از گیت ورودی حرم مستقر خواهد شد، اضافه کرد: در این موکب شش کارگروه و18 کمیته خادم به زائران و عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع) خدمت‌رسانی می‌کنند.
جنتی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی صورت گرفته امسال به 700 هزار نفروعده غذا تهیه و در بین زائران توزیع خواهد شد، افزود: در واقع در مدت زمان حضور اداره کل اوقاف استان زنجان در موکب اربعین در بازه زمانی پنجم ماه صفر تا 25 همین ماه نزدیک به 300 هزار وعده غذای گرم و 400 هزار میان وعده چای ،خرما ،آب معدنی ...  بین زائران توزیع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در این موکب به طور سه شیفت صبح، عصر، شب و به طور ۲۴ ساعته خدمات ارائه می‌شود، اضافه کرد: برپایی نماز جماعت، صبحانه، نهار، شام و بسته‌های فرهنگی یکی از جمله خدماتی است که در این موکب ارائه خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه 300 قلم کالا از ایران خریداری و با 15 دستگاه کامیون به سامرا ارسال خواهد شد، افزود: در تلاش هستیم، خدمات این موکب بهتر از سنوات گذشته ارائه شود و در این زمینه برنامه‌ریزی لازم نیز انجام شده است.
جنتی با بیان اینکه همزمان با برنامه‌های موکب اربعین نیز برنامه‌های مناسبتی این ایام اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: ترویج سیره امام حسین (ع) و تبیین وقایع عاشورا از جمله اهدافی است که در اجرای طرح بصیرت عاشورایی ویژه ماه‌های محرم و صفر دنبال می‌شود.
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved